Vyhledávání


Zasílání novinek
Novinky na e-mail
Anketa
Líbí se Vám naše stránky?
Počet hlasů 3799

Počítadlo přístupů
Shlédnutých stránek od 1.1.2006: 2 884 855

Poslední kolo 2.Divize družstev

ilustrační obrázek
Vzhledem k celému dost podivnému systému soutěže, který byl prosazen již v roce 2013, výpadky části utkání a nebo dokonce celých utkání v letošní soutěži nejsou  na tomto podivném systému soutěže nic zvláštního. Celkový velký počet družstev. Prostřední skupina v nadstavbové části neměla asi příliš zájem o výsledky a ani  možná i hrát.
Naše utkání se Šachklubem Písek (předposlední kolo) se pro nedostatek hostujících hráčů hrálo v pěti lidech. Obdobně se hrálo utkání Šachklubu Písek s Táborem "C" v pěti lidech. K poslednímu kolu v Č.B. se domácí Royal nedostavil pro údajně zmýlený datum. Další utkání Silonky (poslední kolo) s DDM Písek se rovněž dle zpravodaje nehrálo pro neschopnost Silonky dát dohromady sestavu. Termíny utkání na Web stránkách ČŠS u soupisek jednotlivých družstev neodpovídaly skutečnosti. Je sice faktem, že ve zpravodaji č.9 byly stanoveny správné termíny zápasů pro nadstavbové části soutěže. Zpravodaje však asi moc kapitánů družstev nečte a spíše spoléhalo na zaběhnutý systém kol po 14 dnech.
     To však nic nemění na tom, že kritika některých oddílů na losovacích schůzích v roce 2013 a 2014 k rozšíření soutěže na 14 a následně pak na 18 družstev s nadstavbovými zápasy byla oprávněná. Zájem o hru v nadstavbové části o 7-12 místo  jak ukázaly diskuze a nakonec i vlastní průběh byl poměrně malý.
Rozhodně původní systém s 12 družstvy v soutěži a pevně stanovenými termíny zápasů byl daleko lepší bez výše popsaných jen namátkově vybraných problémů a zmatků.


20.04.2015 | Jaromír Soldát
Názory k článku

Hodnocení:1.54 (počet hlasování: 11)
12345